Vztahy s Eliškou Remešovou: Jak často mít sex a jak o něm s partnerem mluvit?

Zdroj: Toa Heftiba on Unsplash

Sex najdeme na každém rohu. Ve filmech, reklamách a hlavně na internetu. Skoro to vypadá, jako by všechna tabu byla smazána. Obecně o něm nemáme zábrany mluvit, jakmile ale má jít o intimní partnerský dialog, už to taková sláva není.

Většina vztahů, monogamních i otevřených, hetero i homo romantických, jde ruku v ruce s intimitou a sexualitou. Ty jsou zpravidla jejich důležitou součástí, protože sex bývá jedním z nástrojů, kterým projevujeme blízkost, přitažlivost a spojení s naším protějškem. Ideální míra sexu, kterou bychom ale ve vztahu měli mít? To už je ovšem něco úplně jiného.

Video placeholde
Vztahy s Eliškou Remešovou: Sex je všude kolem nás, intimní rozhovory ve vztahu jsou ale pro mnohé problém • Videoredakce ženských titulů

Kolikrát týdně, měsíčně a ročně je sex potřbea, aby byl vztah v pořádku? Těžko říct, obecná ideální míra sexu totiž neexistuje. Dá se ale podle sexu určit kvalita vztahu? Na co bychom se měli zaměřit, aby to fungovalo? Jak rozdmýchat vášeň, když toho druhého známe jako své boty? A co to vlastně znamená „dobrý sex“?

Nejen o tom hovoří v podcastu s terapeutkou Eliškou Remešovou šéfredaktorka Mojí psychologie Brigita Zemen. Jak se bavit o sexu, když je problém najít třeba už jen vyhovující pojmenování našich genitálií, aby nebylo moc akademické, vulgární nebo dětinské? Jak vůbec začít? To vše ve videu či pocastu Vztahy s Eliškou Remešovou. 

Boxík

Sledujte všechny díly seriálu Vztahy s Eliškou Remešovou

Poslechněte si například, co nám říká krize ve vztahu a jak poznat, zda vztah zachraňovat.

Co se vlastně počítá do nevěry? Jak s ní naložit a na jaké otázky by si člověk měl odpovědět?

Sex je všude kolem nás, přesto o něm ale mluvíme povrchně, obecně a vulgárně. Jak na intimní dialog s partnerem? Co vlastně sex říká o našem vztahu a existuje definice „dobrého sexu“?

Význam peněz ve vztazích podceňujeme a debatám o nich se většinou snažíme vyhnout, protože jsou nepříjemné. Jak o penězích ve vztahu mluvit? A jak vyřešit naše rozdílné představy?