Vztahy s Eliškou Remešovou: Nehádáte se? Zpozorněte! Vše o krizi v partnerství

Kdy má cenu zachraňovat vztah?

Kdy má cenu zachraňovat vztah? Zdroj: Nicolas Hoizey

Ve vztahu se občas hádáme všichni. Řada párových terapeutů dokonce říká, že zpozorní vždy, když se od svých klientů dozvědí, že se doma nehádají nikdy. Mohou ale partnerské hádky značit vztahovou krizi? A jak ji řešit, abychom z ní vyšli silnější?

Manuál na to, jak vypadá situace ve vztahu, kterou už můžeme nazývat krizí, samozřejmě neexistuje. Pokud ale nespokojenost trvá nějakou dobu, zažíváme sérii opakujících se konfliktů, oddalujeme se od sebe, naše pokusy sblížit se situaci spíše zhoršují a vztah jako takový pro nás přestává být zdrojem energie a neposkytuje nám dlouhodobou radost, měli bychom zpozornět.

Video placeholde
Vztahy s Eliškou Remešovou: Nehádáte se? Zpozorněte. Všechno o krizi ve vztahu a jak z ní ven • Videoredakce ženských titulů

Co cítí člověk, který „má krizi“? Kdy jsou páry nejspokojenější a kdy hrozí potíže? Co nám krize říká o vztahu, na jaké otázky bychom si měli umět odpovědět? A jak poznat, který vztah stojí za to zachránit?

O partnerství a nejrůznějších situacích, kdy si jeden s druhým nerozumí, a o tom, co se s tím dá dělat, mluvila šéfredaktorka Mojí psychologie Brigita Zemen s terapeutkou Eliškou Remešovou.

Boxík

Sledujte všechny díly seriálu Vztahy s Eliškou Remešovou

Poslechněte si například, co nám říká krize ve vztahu a jak poznat, zda vztah zachraňovat.

Co se vlastně počítá do nevěry? Jak s ní naložit a na jaké otázky by si člověk měl odpovědět?

Sex je všude kolem nás, přesto o něm ale mluvíme povrchně, obecně a vulgárně. Jak na intimní dialog s partnerem? Co vlastně sex říká o našem vztahu a existuje definice „dobrého sexu“?

Význam peněz ve vztazích podceňujeme a debatám o nich se většinou snažíme vyhnout, protože jsou nepříjemné. Jak o penězích ve vztahu mluvit? A jak vyřešit naše rozdílné představy?