Vztahy s Eliškou Remešovou: Jak se ctí zvládnout debaty o penězích a překonat třecí plochy

.

. Zdroj: Annie Spratt on Unsplash

Okřídlené úsloví, že o peníze jde až v první řadě, platí u každého z nás, a logicky se to promítá i ve vztahu. Zejména v jeho prvních fázích je nám nepříjemné o nich mluvit, ale když to šikovně uděláme, můžeme si později ušetřit hodně nedorozumění a trápení.

Význam peněz ve vztazích podceňujeme a debatám o nich se většinou snažíme vyhnout, protože jsou nepříjemné. Často se obáváme toho, jak nás bude protějšek vnímat, a také si uvědomujeme, že můžeme mít zcela rozdílné představy o nakládání s nimi. Jak vlastně začít o penězích mluvit? A na jaké otázky si odpovědět ještě před tím?

Jsou ideálním řešením dva oddělené účty? Kdy nastává kritické období? A dá se vlastně překonat, pokud je jeden z partnerů zvyklý šetřit a druhý si chce naopak peníze užívat? Nejen o tom hovoří v podcastu s terapeutkou Eliškou Remešovou šéfredaktorka Mojí psychologie Brigita Zemen. 

O peníze jde až v první řadě. Vztahy s Eliškou Remešovou:

Video placeholde
Jak mluvit ve vztahu o penězích. • Adam Bláha

Boxík

Sledujte všechny díly seriálu Vztahy s Eliškou Remešovou

Poslechněte si například, co nám říká krize ve vztahu a jak poznat, zda vztah zachraňovat.

Co se vlastně počítá do nevěry? Jak s ní naložit a na jaké otázky by si člověk měl odpovědět?

Sex je všude kolem nás, přesto o něm ale mluvíme povrchně, obecně a vulgárně. Jak na intimní dialog s partnerem? Co vlastně sex říká o našem vztahu a existuje definice „dobrého sexu“?

Význam peněz ve vztazích podceňujeme a debatám o nich se většinou snažíme vyhnout, protože jsou nepříjemné. Jak o penězích ve vztahu mluvit? A jak vyřešit naše rozdílné představy?