Šťavnatá a svěží pleť přes noc: Víte, co je to slugging?
Sociální sítě nás neustále zásobují kosmetickými vychytávkami či inovacemi v péči. Některé z nich ale rozhodně nepotěší vaši pleť, jiné zase peněženku. Slugging ovšem patří k těm, které si můžete vyzkoušet v podstatě s domácí výbavou. O co jde?
Metoda, která má pokožku hydratovat a udržet ji šťavnatou a svěží, není žádnou převratnou novinkou. Jde o kombinaci dvou kroků - v tom prvním nanesete na pokožku přípavek, který ji hydratuje. Může to být váš oblíbený krém či hydratační sérum, klidně obojí.Pro maximální efekt můžete použít ještě i pleťovou mlhu.
V dalším kroku pak nanášíte další přípravek, který na pokožce vytvoří jakousi bariéru a všechny produkty a hlavně jejich žádoucí složky v pleti "uzamkne". Díky tomu se maximalizuje jejich účinek a pokožka je šťavnatější a zářivější.
Přípravky, které jsou pro závěrečné péči nejvhodnější, obsahují složky jako bambucké máslo, squalan, lanolin či arganový olej, vhodná je také vazelína. Když si uvědomíte, jak mastně bude pokožka po aplikace této péče vypadat, bude vám jasné, proč metoda nese právě tento název. Slug totiž znamená anglicky "slimák", a právě něco jako záverečné "osliznutí" své pleti dopřáváte.
Kdy je čas na slugging?
Z výše uvedeného vyplývá, že slugging patří do večerní péče. Ideální je počkat ještě hodinu až hodinu a půl, než si půjdete lehnout, pak budete mít jistotou, že většina přípavku se stihne vstřebat do pokožky, nikoliv do vašeho ložního prádla.
Pro koho se nehodí
Pravděpodobně bude více sedět těm, kdo mají pleť suchou se sklony k tvorbě šupinek. Pokud máte opačný problém, tedy mastnou pleť, nebo akné, vazelína nebude nic pro vás. Péči si určitě nebudou užívat ani ti, kteří nesnáší pocit mastné pokožky. Slugging vynechte také, pokud používáte přípravky s retinolem, ten se k "uzamykání" do pokožky příliš nehodí.
Přípavky vhodné na hydrataci a následné "osliznutí" najdete v galerii na začátku článku.