Moře, opalování i květiny v horkém dni: Jak voní nejkrásnější letní parfémy?

.

. Zdroj: Camille Paralisan on Unsplash

Parfém Bridgerton, Lush, 1 300 Kč, (30 ml)
Parfémovaná voda Magnolia Alba, Chloé, 3890 Kč (50 ml), k dostání v parfumérii Douglas
Parfémovaná voda Musc Nude, Narciso Rodriguez 1 770 Kč (30 ml), prodává Notino
Toaletní voda Louka, Manufaktura, 669 Kč (50 ml), k dostání v Manufaktura
Parfémovaná voda Herbae par L'Occitane Iris, 1 920 Kč, k dostání v L'Occitane
9
Fotogalerie

Patříte k těm, kdo každé léto s radostí zkoušejí novou vůni a co sezona, to jiný odér? Nebo máte jednu oblíbenou svěží vůni a těšíte se, až ji s prvními slunečnými dny vytáhnete? Ať tak či tak, přinášíme tipy pro každého. Novinky i stálice, toto jsou letní vůně, které v redakci máme rádi.

Která letní vůně je nejlepší? Za nás rozhodně ta, která vás i během podzimních spleenů nebo dlouhých zimních večerů dokáže na jedno přivonění vrátit na místo, kde jsme si dosyta mohli užívat letní bezstarostnosti. Pro někoho to bude vůně podobná opalovacímu krému, jiný touží nasávat čistotu a průzračnost vody nebo moře. Oblíbené jsou dřevité cedrové vůně, které nám připomenou večerní procházky a cestování na jih, jiní dávají přednost svěžesti luk nebo citrusům.

Kritéria pro výběr samozřejmě nejsou jen smyslové potěšení: čím dál tím více z nás zohledňuje také udržitelnost, tedy z jakých surovin a jakým způsobem jsou získávány ingredience, jak vypadá obal a podobně. Které parfémy stále (i nově) baví?

Bridgerton, Lush

Parfém Bridgerton, Lush, 1 300 Kč, (30 ml)Parfém Bridgerton, Lush, 1 300 Kč, (30 ml) | Se svolením Lush

Tuto vůni vytvořila parfumérka Emma Vincent pro svou vlastní svatbu a pyšní se směsí opojných a romantických tónů květin (ylang ylang, růže, jasmín) v kombinaci s čajovou zahrádkou plnou máty, šalvěje a rozmarýnu. Limitovaná novinka od Lushe je součástí celé kolekce nesoucí název Bridgerton, která vznikla na oslavu stejnojmenného seriálu. A také skvělou příležitostí, jak dát letošnímu létu jasnou charakteristiku.

Magnolia Alba, Atelier des Fleurs, Chloé

Parfémovaná voda Magnolia Alba, Chloé, 3890 Kč (50 ml), k dostání v parfumérii DouglasParfémovaná voda Magnolia Alba, Chloé, 3890 Kč (50 ml), k dostání v parfumérii Douglas | Se svolením Douglas

Ke vzniku kolekce Atelier des Fleurs Chloé přizvala renomované parfuméry, aby vytvořili ze své oblíbené květiny srdce exkluzivní vůně a podělili se o tak o vzpomínky a zážitk, se kterými ji mají spojenou. Vůně jsou složeny ze 100% přírodních látek a uloženy v ekologickém obale. V této vůni kromě magnolie dominují i citrusové tóny.

Zorba, Jardins d’Ecrivains

Parfémovaná voda unisex Jardins d’Écrivains Zorba, 2400 Kč (50 ml), k dostání v butiku MyskinoParfémovaná voda unisex Jardins d’Écrivains Zorba, 2400 Kč (50 ml), k dostání v butiku Myskino | Se svolením Myskino

Toto je parfém, který vás ve vteřině přenese k moři: je z něj cítit horké slunce a plná dávka nejrůznějších středozemních rostlin. Sympatické je i to, že je kocnipován jako "unixex", což mě osobně velmi těší. Opravdu dlouho vydrží, takže investice do tohoto nich parfému se, co se týče poměru cena/výkon, rozhodně vyplatí.

Herbae Par L'Occitane Iris

Parfémovaná voda Herbae par L'Occitane Iris, 1 920 Kč, k dostání v L'OccitaneParfémovaná voda Herbae par L'Occitane Iris, 1 920 Kč, k dostání v L'Occitane | Se svolením L'Occitane

Pokud je místem, kde je vaše srdcei mysl klidná, otevřená a radostná, jižní Francie a spociálně Provence, pak možná podlehnete kouzlu vůně Herbae. Limitovaná edice Iris je založena právě na vůni kosatce bledého, který  ztělesňuje naději, moudrost i sebevědomí. 

Louka, Manufaktura

Toaletní voda Louka, Manufaktura, 669 Kč (50 ml), k dostání v ManufakturaToaletní voda Louka, Manufaktura, 669 Kč (50 ml), k dostání v Manufaktura | Se svolením Manufaktura

A ještě jedna Louka, tentokrát ta domácí. Pro ty, kteří si léto nedovedou představit bez procházek po tuzemských loukách, je tu toaletní voda Louka od Manufaktury. Již několik let patří tato nádherná esence lučních květin, čistoty a ovoce mezi nejoblíbenější vůně této značky.

Sun, Jil Sander

Toaletní voda Sun, Jil Sander, 340 Kč (75 ml), k dostání např. na NotinoToaletní voda Sun, Jil Sander, 340 Kč (75 ml), k dostání např. na Notino | Se svolením Notino

Tato toaletní voda je naprostou klasikou - voní po slunci, opalovacím krému, vodě a květinách. Pokud jste s ní strávili nějaký ten pátek, jistě mi dáte za pravdu, že i po letech dokáže vyvolat naprosto konkrétní vzpomínky.

Eau de toilette, Authentic Beauty Concept

Toaletní voda Authentic Beauty Concept, 1 349 Kč (50 ml), prodává hairthusiasts.czToaletní voda Authentic Beauty Concept, 1 349 Kč (50 ml), prodává hairthusiasts.cz | Se svolením Autentic Beauty Concept

Bez silikonů či minerálních olejů, čistá, svěží a hlavně: pro tělo i do vlasů. To je toaletní voda od Authentic Beauty Concept. Tóny lnu, bílých květů a bavlněné pudrové fialky z ní dělají vůni specifickou a neotřelou.

Musc Nude Narciso Rodriguez

Parfémovaná voda Musc Nude, Narciso Rodriguez 1 770 Kč (30 ml), prodává NotinoParfémovaná voda Musc Nude, Narciso Rodriguez 1 770 Kč (30 ml), prodává Notino | Se svolením Notino

Tato parfémovaná voda je novinkou letošího roku: obsahuje kombinaci bílého pepře, jasnímu, pižma a růžového oleje a působí dojmem, jak by vycházela přímo z vaší kůže. Na ní zůstává cítit hodně dlouho a k dalším zaznamenáhodným benefitům patří to, že je veganská.