U prvního videa jsem zvracela. Novinářka Apolena Rychlíková odhalila obchod s lidským soukromím

Statisíce ukradených intimních fotografií a videí obyčejných žen, komunity zaměřené na jejich výměnu nebo prodej. Právě do nich pronikla novinářka webového portálu Page Not Found Apolena Rychlíková a přes 6 týdnů zjišťovala, jak fungují. Jak se materiály na síť dostanou a mají ženy vůbec možnost se bránit? O tom hovořila i v podcastu Mojí psychologie.
„Jsme v 21. století, poslat svůj nude obrázek nebo se natáčet považuji za běžnou součást nějaké intimní komunikace,“ říká novinářka Apolena Rychlíková. Co už ale běžnou součástí vztahu není, je to, aby jeden z páru například po rozchodu fotografie či videa zveřejnil, nebo s nimi dokonce obchodoval. A že se tak děje, a to ve velkém, popsala novinářka v nedávno zveřejněném textu na webovém portále Page Not Found.
V něm popisuje, jak funguje přeprodávání a výměna fotografií žen, které o tom zpravidla nemají ani tušení. S materiálem je často sdíleno i jméno dané ženy, věk či místo, kde bydlí, což činí celou věc ještě zrůdnější. U většiny žen poskytl jejich intimní materiál do oběhu jejich bývalý partner. „U těch mladších žen to byl třeba jejich první přítel,“ popisuje Rychlíková.
Jak přesně komunity fungují? Mají ženy šanci se bránit? Jak jim bylo, když je novinářka konfrontovala s touto skutečností? Jak si ona sama, která mimochodem s kolegou Jakubem Zelenkou jako první zveřejnili kauzu Feri, udržuje odstup a jak pečuje o své duševní zdraví? Sama vychovává dvě dcery a vnímá jako velmi důležité nebát se s dětmi řešit i nepříjemná témata. Jak přesně s nimi komunikuje? Říká jim všechno, nebo je před určitým druhem informací chrání? Vše se dozvíte v následujícím videu:
