5 doplňků, které budete v létě potřebovat k jednoduchým šatům

Hailey Bieber na fashion weeku v Paříži

Hailey Bieber na fashion weeku v Paříži Zdroj: Profimedia.cz

Baleríny, & Other Stories, 119 eur
Baleríny, Matisse, 2100 Kč
Baleríny, Reformation, 8750 Kč
Baleríny, Vagabond, 2699 Kč
Kabelka, Anna Tran, 4300 Kč
20
Fotogalerie

Šaty vítězí mezi letními outfity z různých důvodů. Jednak bývají samy o sobě atraktivní, jednak se s nimi pojí určitá lehkost, kdy jeden jediný kousek tvoří až 80 % outfitu – stačí je zkrátka nahodit a jít. Zbývající prostor je určen pro doplňky, kterými lze podtrhnout celkové vyznění – buď směrem k větší okázalosti, nebo ležérnosti. Také skrze ně můžete dodat aktuální náboj šatům, které máte doma už několikátou sezónu, nebo ozvláštnít minimalistický model. Jaké doplňky budou letos v létě patřit k nejžhavějším?

Mary Jane balerínky

Milované střevíce s páskem přes nárt, se letos ještě více sbližují s designem balerínek, čímž vzniká univerzální design, který v sobě snoubí ženskost i ležérnost. O slovo se i letos hlásí síťované modely, které na první dojem působí jako bezúčelný módní výstřelek, s nástupem letních teplot však doceníte jejich prodyšnost. Nemluvě o tom, jak na noze působí étericky, což se při párování se šaty vždy hodí. 

Řetízkové pásky

Řetízkové pásky jsou reminiscencí na 90. léta a opulenci, kterou tehdy reprezentoval módní dům Chanel nebo tvorba návrháře Gianniho Versace. Do současné módy zapadají především prostší modely, které v outfitu suplují šperky. Nejlépe si řetízkové pásky porozumí s jednoduchými žerzejovými šaty v basic odstínech, které mohou rázem proměnit na večerní outfit. 

Červené kabelky

Móda červených akcentů ještě neřekla poslední slovo. Naopak, teprve se chystá letní dějství. To se bezesporu promítne jak do samotných šatů, tak i do doplňků, které je budou doprovázet. Asi nejpřirozeněji bude působit oživení v podobě malé červené kabelky, jež funguje stejně jako pomyslná třešnička na dortu. Přitom se rozhodně nemusíte omezovat jen na černé či bílé šaty. 

Sluneční brýle s kovovými obroučkami

Jednoduché žerzejové šaty můžete snadno buď „přizdobi“, anebo naopak umocnit jejich ležérnost. Té druhé cesty docílíte třeba skrze sluneční brýle s kovovými obroučkami, které loni vrátil do hry módní dům Celine skrze svůj model Triomphe. Konkrétně tento sice působí luxusně, současné v sobě ale mají brýle s kovovými obroučkami cosi autentického z módy 90. let. Vzpomínáte?

Chunky stříbrné šperky

A do třetice devadesátky. Tentokrát v podobě chunky stříbrných šperků, které na vrcholu popularity střídají dosavadní žluté zlato. Na rozdíl od něj nepůsbí tak okázale, což jim dodává určitou vizuální lehkost a vám zase možnost ověsit se i více kousky, které byste v případě žlutého zlata vážila. V kursu budou nadále jak masivní náušnice, tak nově i tak zvané cuff náramky (inspirace tenisovým filmem Challengers není náhodná).