České módní značky, které vás stylově obléknou na kamarádčinu svatbu

Kde sehnat šaty na kamarádčinu svatbu? Co zkusit české značky a návrháře?

Kde sehnat šaty na kamarádčinu svatbu? Co zkusit české značky a návrháře? Zdroj: iStock.com

Anamé, 8890 Kč, shop.aname.cz
Martin Kohout, 11 999 Kč, info v biu na Instagramu @martinkohout_
Jana Mikešová, 8900 Kč, janamikesova.com
We Concept, 5900 Kč, weconceptshop.com
Anna Tran, 5500 Kč, annatran.online
6
Fotogalerie

Obdržela jste pozvánku na svatbu, kde byste se chtěla i módně blýsknout? Pomocnou ruku mohou nabídnout i čeští návrháři nebo lokální značky. 

Anamé

Značka Anamé, kterou založila Andrea Eichingerová, se zprvu soustředila na stylové a kvalitní domácí oblečení, nicméně po pandemii rychle přesedlala na společenskou módu. Vedle splývavých saténových a flitrových rób, jež zachrání každý ples, nedávno představila i limitovanou kolekci brokátových modelů v pastelových tónech, které si přímo říkají o nějakou okázalejší svatbu. Pojítkem je empírový střih tvořený špagetovými ramínky a bandážovým topem, který poté přechází v nabíranou sukni, jež připomíná květ tulipánu. K dispozici jsou v midi i maxi délce. 

Martin Kohout

Jméno návrháře Martina Kohouta vzbuzuje na české módní scéně samé pozitivní emoce. Dřívější hvězda Czech Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku už několik sezon pořádá vlastní přehlídky a neustále rozšiřuje okruh věrných zákaznic, mezi nimiž nechybějí třeba herečky Jenovéfa Boková či Antonie Formanová. V loňské kolekci se designér inspiroval francouzskou císařovnou Joséphine de Beauharnais a jejími zahradami s kvetoucími růžemi v Chateâu de Malmaison, což mimo jiné znázornil něžnou barevnou paletou. Letos představil soubor večerních rób, při jejichž tvorbě se inspiroval filmem Piano. Současně uvedl i zbrusu novou capsule kolekci, ve které rovněž najdete krásné midi šaty na svatbu. 

Jana Mikešová

Jana Mikešová je v pravém slova smyslu sezonní designérkou – zatímco v zimních kolekcích se do centra její pozornosti dostávají pleteniny, v létě dává přednost lnu. Právě takovou kolekci představila loni v létě, a i když jsou nyní konfekční kousky vyprodané, stále je možné nechat si je ušít na míru – u příležitosti přírodně laděné svatby se budou vyjímat třeba maxi šaty Valentina v pudrových tónech s romanticky nařaseným živůtkem a dlouhou kaskádovou sukní, popřípadě Beatrice, které disponují volným maxi střihem a subtilním vázáním na zádech. A teď to nejlepší, oba modely mají kapsy!

We Concept

Značka We Concept, kterou v roce 2018 založila Alena Mušková se svou maminkou, proslula nekomplikovanými kimonovými střihy, které nadále rozpracovává. Aktuálně v její kolekci najdete třeba růžové zavinovací šaty z bavlněného popelínu s výraznými balonovými rukávy, které dokonale oscilují mezi slavnostním a ležérním. Pokud byste je chtěla na svatbu, počítejte s tím, že na jejich ušití jsou potřeba tři týdny. Na druhou stranu, díky tomu se dají přizpůsobit vašim nárokům. 

Anna Tran

Návrhářka původem z Moravy Anna Tran se při své tvorbě mimo jiné inspirovala  seriálem Bridgertonovi, konkrétně ženskou hrdinkou z první série Daphne. Stejnojmenné šaty charakterizuje romantický hranatý výstřih rámovaný žabičkovaným živůtkem (typickým prvkem designérky) a dlouhými balonovými rukávy, které můžete nosit na ramenou nebo ve stylu off-shoulder. V prvním případě přijde vhod i dekorativní šňůrka, kterou si v dekoltu můžete zavázat na mašli. A opět bonus – i tyto šaty ukrývají kapsy. Dodací lhůta je od 2 do 5 týdnů.