Brigita Zemen v červnovém editorialu: Děti se musí občas nudit

Co najdete v červnovém čísle Mojí psychologie?

Co najdete v červnovém čísle Mojí psychologie? Zdroj: Archiv Mojí psychologie

Šéfredaktorka Brigita Zemen
Herečka Pavla Beretová, tvář červnového čísla
Herec, moderátor a foodie Lukáš Hejlík představuje novou knihu o snídaních.
S političkou Jankou Michailidu jsme si povídali o HHC a alkoholu.
Backstage z focení Pavly Beretové
6
Fotogalerie

Leitmotivem červnového čísla Mojí psychologie je letní bezstarostnost. Na jaká témata a osobnosti se můžete těšit, poutá ve svém editorielu šéfredaktorka Brigita Zemen. 

Nevím, jak vy, ale já osobně léto toužebně vyhlížím už zhruba tak od února. Těším se na dny plné bloumání po městě, výletů, nealko piva na zahrádkách (a že jejich výběr už opravdu stojí za to, konečně!) a hlavně dovolené.

Článek si můžete poslechnout i v audioverzi:

Většinou to v mé hlavě ovšem vypadá mnohem idyličtěji než v realitě. Procházet se rozpáleným městem ve třicetistupňových vedrech nepatří zrovna mezi moje oblíbené kratochvíle, sehnat přátele, aby všichni mohli na zahrádku v jeden konkrétní podvečer, se ukazuje jako nadlidský úkol, a z dovolené se občas vrátím utahanější než před ní, protože touha vidět co nejvíc občas přepere zdravý rozum.

To nejlepší z Mojí psychologie poslouchejte jako audioverze. Všechny audiočlánky najdete zde.

Ani tak se ze mě ale nevytrácí bezstarostnost, kterou s sebou slunečné dny přinášejí, a jednoduše se těším z toho, že i když to někdy neklape, jak bych si představovala, pokud je svět zalitý sluncem, snáší se všechno nějak líp.

Tématem červnového čísla je tedy letní bezstarostnost a snaha připomenout nám všem, že nemusíme být dokonalí rodiče, aby si naše děti užily prázdniny, a že se klidně můžou, ba musí, občas nudit.

Nebo že cestování může mít mnoho podob a není nutné si vyčítat, když místo na dechberoucí přírodní scenerii koukáte spíš po jídle. Ostatně guru foodies Lukáš Hejlík v rozhovoru přiznává, že už málokdy cestuje za jiným cílem než za gastronomií.

Tváří tohoto čísla se stala herečka Pavla Beretová, která se po dlouhých letech v Národním divadle teď v podstatě nehne z televizních obrazovek a filmového plátna. Povídaly jsme si především o cestách, po nichž kráčí nejen profesně, ale i v životě, a také o tom, proč je potřeba se některými věcmi prostě protrpět.

Užijte si léto se vším, co k němu patří, a dovolte sluníčku, aby vás opilo optimismem. Kdy jindy si to můžete bezstarostně dovolit?

Aktuální číslo časopisu Moje psychologie můžete koupit i v našem online iKiosku.